Postřehy z MASOPUSTU 2018

Napsal Super User. Posted in co se děje

 

V neděli 25. 2. 2018 byla tedy pěkná zima! Teploměr nám ukazoval teplotu hluboko pod bodem mrazu a my – organizátoři z SK Čakovičky – měli opravdu strach, zda se akce uskuteční, zda vůbec někdo do průvodu přijde. Sluníčko nádherně svítilo a aspoň to nám dávalo naději! Nic naplat, hodina začátku se přiblížila a my tam rozhodně nesmíme chybět – nehledě na zmíněné počasí, či na maličkosti jako jsou nemoci a jiné handicapy v řadách organizátorských ;-)

 

A bylo jen dobře, že jsme se nenechali odradit! Kolem 14:30 se před místní MŠ začala shromažďovat řada úchvatných masek. Kdo přišel neupraven, tak byl dostrojen z našich zdrojů. Koníci i s vozkou již nedočkavě přešlapovali a naši muzikanti rozjařeně přispěchali z první zahřívací zastávky od Vaška z Pekárny. Vše bylo tedy nachystáno!

Hlavní postava masopustu - šašek Karel - bezvadně popsal naše následující kroky a úvodní básničkou vyzval průvod k zahájení celé dnešní veselice. Dvě krásné mladé policistky zastavily dopravu a průvod mohl vyrazit! Bylo se na co těšit!
I letos jsme měli v plánu navštívit naše již tradiční velmi vstřícné sousedy. Na zápražích nás očekávali usměvaví hospodáři, kteří se opět vytáhli naprosto dokonale připraveným občerstvením. Napečených dobrot bylo nepřeberné množství, chuťové pohárky si rozhodně přišly na své! Vše jsme s radostí ochutnávali a nadšeně všem děkovali. Přípitků bylo nepočítaně a v tomto mrazivém počasí to byla též velmi vítaná vzpruha. Tanečníci se za doprovodu našeho harmonikáře a trumpetisty doslova vznášeli při svých tanečních kreacích a nálada celkově byla výtečná. Ocenili jsme i prima nápad dvou rodin z Fořtu. Píchovi a Vaňkovi věděli, že k jejich domečkům je to opravdu kus cesty a proto své občerstvení rozbalili přímo v nepoužívané autobusové zastávce na návsi. Závěr patřil opět slavnostnímu zakončení průvodu před Pekárnou, kde nás již tradičně přivítal Vašek Frič a pozval nás na posezení k němu do hospůdky. Po společné fotce jsme s radostí uvítali možnost zahřátí a poklábosení s přáteli u výborného jídla i pití, které nás zde čekalo.

Musím říci, že letošní masopust se opravdu vydařil a již se těším na příští rok. Věřím, že si všichni opět dají záležet na vymýšlení svých masek a udělají tím radost všem účastníkům veselice.

Závěrem bych velice ráda poděkovala všem organizátorům a hlavně všem sousedům, kteří nás v neděli hostili. Je to opravdu báječné a moc si toho vážíme. Není mezi námi moc takových, kteří ve svém volnu věnují čas, síly i prostředky na to, aby všem nám udělali takovou radost. Dárečky za jejich úsilí jsou opravdu jen symbolickým poděkováním. Náš dík patří těmto našim sousedům :-) :

Jarka Řezáčová, bratři Kubaškové, Hoznourovi, Vojáčkovi, Chmelenští, Gregorčíkovi, Fričovi st., Píchovi, Vaňkovi, Limportovi a Vašek Frič.

Za celé naše SK Čakovičky přeji všem krásný den

Petra Fiksová

 

FOTOGALERIE ZDE