Rozsvěcení vánočního stromečku 2017

Napsal Super User. Posted in co se děje

 

ADVENT V ČAKOVIČKÁCH 3. 12. 2017

 SDH & SK Čakovičky společně s Vámi oslavili příchod letošního adventního času.

 

Počasí nám přálo, i když bylo poněkud chladněji. S tím jsme počitali, a tak bylo možno si na zahřátí koupit svařák či klobásku a nebo se ohřát u výtvarných dílniček. Zvláště děti si užívaly nahřívání prokřehlých ruček při motání svíček. Plástve bylo potřeba nahřívat fénem a tak děti ochotně sundavaly rukavice a nechávaly se ohřívat společně se svíčkami :-) . O výrobu svícnů z jablíček a pomerančů byl též velký zájem a tak většina dětiček odcházela z akce s vlasními výrobky.

Vánoční atmosféru nám báječně navodilo vystoupení dětí z místní Mateřské školky Čakovičky. Jsou opravdu šikovné a nejen rodiče na ně mohli být náležitě pyšní. Po tomto vystoupení jsme se již dočkali toho nejdůležitějšího, kvůli čemu jsme se všichni sešli! První adventní neděle je tu a tak "Stromečku, rozsviť se!". Letos se našim hasičům opět velmi povedl! A nejen stromeček! Ale velikou pochvalu si zaslouží i za úžasné překvapení!!! Letos poprvé máme náš vlastní BETLÉM! A na jakém báječném místě :-) Při průjezdu obcí je na něj moc hezký pohled.

Stromeček svítí! Akce pokračuje! Další hudební číslo nám udělalo též velkou radost. Starší děti z Čakoviček a okolí přinesly své kytary a pod vedením své paní učitelky zahrály a zazpívaly krásné koledy. Do této vánoční pohody nám ale vthrlo i trochu toho vzrušení... Mikuláš sice nepřišel, ale poslal své pekelné pomocníky. Čertiska nám dětičky trochu postrašila, ale pro každé se u nich našel dáreček v podobě perníčků zabalených v originálních malovaných zvonečcích. Ty nevyráběli v pekle, ale domluvili se s dámskou částí rodiny Pintových. Holky nad výrobou strávily spoustu času a výsledek byl naprosto dokonalý!!! Holky, klobouk dolu a děkujeme.

Pro navození té správné atmosféry nemohl chybět prodej vánočního zboží. Ve stánku u Markéty Vaňkové proto bylo dostatek klasického jmelí, adventních věnců a dalších drobností. Klárka Tomášková napekla výborné vánočky a naše místní Včelařství Kobrle dodalo i své medy a medoviny.

Všem organizátorům, sponzorům i Vám - účastníkům akce moc děkujeme za tento příjemně strávený podvečer a těšíme se na další akce.

Nejbližší akcí bude již tradiční

Mistrovství Čakoviček v bramborovém salátu 2017

Tuto akci pořádá Hobby sportovní sdružení Chuckovičky
Informace naleznete zde

 

 Fotogalerie zde

 

Za SDH Čakovičky & SK Čakovičky

Petra Fiksová