Zprávy z našeho strašidelného lesa 2017

Napsal Super User. Posted in co se děje

 

15. LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD

nebo-li

STRAŠIDELNÝ LES

Rok se s rokem sešel a v SO 4.11.2017 jsme si opět užili velmi povedený večer v našem lesíku na Fořtu. Již patnáctkrát jsme měli možnost se sejít v období dušiček a Halloweenu a dopřát si společnost našich blízkých a sousedů.

 

Zvesela si poklábosit a mít radost z pouhého bytí. Za ty roky, co tuto akci pořádáme, se nám rozrostla do neuvěřitelných rozměrů, stejně jak naše Čakovičky. Začínali jsme s cca 20 dětičkami a letos jich přišlo přes 200! Též počet pořadatelů se nám rozrostl ze 2 průkopníků na cca 50lidí + strašáky z říše pohádek.

Samotné přípravy začínají každoročně již v září a s blížícím se termínem akce stoupá nervozita v celé organizátorské skupině – sehnal jsi doprovodnou akci? Nezapomněla jsi koupit svíčky? Kdo zajede pro dýně? Sakriš, ony nám zplesnivěly! Kde je ten čarodějnický kotel? Jaké předpovídají počasí? Přijdou nám strašidla? Kdo doveze kulisy a stany? Koupíme méně či více dobrot? Vloni zbylo hodně, předtím se nedostávalo…a spousty dalších dotazů, SMS, e-mailů a telefonátů na všechny strany! Jaká je pak radost vidět u vás všech zúčastněných spokojené výrazy, vysmáté obličejíky dětí. Někdy jsou tedy robátka uplakaná, když je nějaký strašidelný lesní tvor nepřiměřeně vyděsil… Ale věřím, že i tak si nakonec všichni odnášejí příjemný pocit z hezky prožitých chvil.

Letos se nám sešla pěkná řádka pohádkových bytostí. Zajímalo by nás, která pohádková či hororová postava Vás letos nejvíce upoutala? A jaké další postavičky, nestvůry a strašáky byste na příště rádi v lese potkali? Máte chuť nějakou vlastnoručně vytvořit, ba dokonce ztvárnit? Meze se nekladou. Podle našich zkušeností se masky připravují, vymýšlejí někdy i několik měsíců. Někteří nadšenci jsou dokonce ochotni se svými rekvizitami prožít i měsíce ve svých domovech – skok do rakve se musí přeci jen pořádně natrénovat, že ;-) ? Další masky jsou domluvené již nyní ze sobotního večera na příští rok. Scházejí se u nás strašáci nejen místní, ale i z vedlejších obcí, či z Kelských Vinic, Dolních Beřkovic a z Prahy. Totéž platí i o Vás, našich milých návštěvnících. Ať už jste naši sousedé, či si k nám nacházíte cestu ze širokého okolí, tak jsme za to rádi :-) . Hojná účast je pro nás nejlepší odměnou.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem pomocníkům, strašidlům, doprovodné show v podání Fire Jokers a samozřejmě našim sponzorům - Pricol Wiping Systems Systems Czech s.r.o., FIBA CZ, s.r.o, OÚ Čakovičky, SDH Čakovičky. Moc si vaší pomoci vážíme a věřte, že bez Vás bychom tyto akce rozhodně pořádat nemohli.

Těšíme se na vaše recenze Strašidelného lesa. I nápady a pomoc při dalších akcích.

 

Za SK Čakovičky a SDH Čakovičky

Petra Fiksová

 

NAŠE FOTOGALERIE ZDE  (Budeme rádi za další zajímavé fotky, či odkazy na ně zaslané na náš e-mail, viz kontakty. Předem děkujeme)

VIDEA Z AKCE ZDE  

 

Ohňová show FIRE JOKERS

 

 

SPONZOŘI