Masopust v Čakovičkách 2017 se vydařil

Napsal Super User. Posted in co se děje

 

Masopustní veselí je opět za námi a můžeme konstatovat, že se nám akce vydařila. Počasí nám přálo a nálada byla výborná. 

Sešli jsme se před budovou místní MŠ, počkali na příjezd povozu s koňmi, na který se hned usadili naši báječní muzikanti, a už se ozvala trubka Klauna Karla! Po krátké úvodní veselé básničce vyrazil celý průvod na svou dlouhou cestu obcí. Čekalo nás odpoledne plné tance při vyhrávání harmoniky a trubky.

Ochutnávky báječných dobrot = jak slaných, sladkých, tak i tekutých ;-) Všichni naši „hospodáři“ se opět vytáhli svým kulinářským uměním. Moc jim všem tímto děkuji a obdivuji je za to, že se nám opět s takovou chutí a veselou myslí věnovali. Jste úžasní, moc si toho vážíme! Na závěr jsme se sešli u Vaška Na Pekárně, kde nás čekalo vřelé přijetí. Ani tam se jen tak nesedělo. I přes poněkud stísněné prostory Pekárny jsme si uvnitř zatancovali. Pohoštění bylo též výborné a u pivečka se klábosilo ještě dlouhý čas. Vašku, děkujeme!

Děkuji všem účastníkům, kteří s námi šli v maskách v průvodu, též děkuji řidičům projíždějícím naší obcí, že v naprosté většině případů vzali naše zastavení a „pokutování“ zvesela. Mě – jako „orgána“ – si nejvíce získal pan řidič, který neváhal vyskočit z auta a hned si se mnou zatančil! Opravdu oceňuji! O to více, že poté jen dojel domu pro rodinu a všichni se k našemu průvodu přidali!!! To je ono ;-) ! Policistka Lenča navíc získala konečně tu správnou policejní plácačku – nebo-li stavěcí terč – od pokutovaného řidiče. Prý s její papírovou plácačkou nemá tu správnou důstojnost a věnoval jí svou originální plechovou :-D

Zvláštní poděkování patří naší Jarce Řezáčové, která tuto akci měla prakticky na starosti – klobouk dolů, Jarko! Bez Vás bychom se opravdu neobešli! Děkuji !

 

Navštivte naší FOTOGALERII ZDE

Přeji krásný den

Za SK Čakovičky

Petra Fiksová