Lampioňák 2016 = komentáře

Napsal Super User. Posted in co se děje

...z pohledu účastníka

Dobrý den,

ráda bych reagovala na výzvu organizátorů, abych okomentovala letošní Strašidelný les. Jsem z Čakoviček.

Letos jsem na něm byla s dětmi poprvé a pokud bych ho měla okomentovat jedním slovem, tak by to bylo 'fantastické'. Manžel strašil (úžasná mumie, pozn.admin) a já jsem šla sama s holkama (2 a 5 let). A kočárkem. Trasa byla zvolena velmi solidně, byla schůdná i pro kočárek, velmi dobře osvětlená, nebylo možné zabloudit, zakopnout..Strašidla strašila velmi mírně, řekla bych přiměřeně věku dětí. Většina z nich už od počátku říkala, že jsou hodná strašidla, nezlobila, spousta jich nabízela bonbónky, čímž si získala důvěru dětí. Na otázku maminky, jak dlouho straší a jestli to je proto, že neposlouchala rodiče, odpovídali všichni jednohlasně...asi třista let a ano, neposlouchala jsem. Z výchovného hlediska úplně super přístup. I když jich většina vypadala skutečně strašidelně, tak děti se nebály, ale měly respekt... a bylo jich skutečně hodně...  

Nejvíc se dceři líbily víly se světélky a mně loupežníci, kterým musela dcerka zazpívat písničku. Skvělí byli ale všichni, to jen vypichuji první, co mě napadlo.

Velmi oceňuji vaší práci, příprava musela zabrat celý den, ne-li déle. Líbilo se mi "vyzdobení cesty " různými závěsy, světly atp. Skleničky se svíčkami podél cesty byly fantastické, bylo super, ze starší dcera poznávala i dýně, které jsme společně dlabaly. A všimla jsem si, že to tam paní procházíi, jestli je všechno v pořádku, což velmi oceňuji z hlediska bezpečnosti procházejících a i z celkového efektu.

Šly jsme mezi prvními, takže bylo posléze dost času na projití si všech doprovodných akcí. Starši dcera byla nadšená z dílniček s výborně naladěnýma čarodějnicema, vymalovala si tam oranzový svícínek (který jsme tam potom zapomněly a paní nám ho pak přivezla až domu!), pokreslila kelímek, do kterého si nechala nabrat kozí bobky (bezva název mimochodem), udělala vánoční mističku u Markéty V. a šly jsme na svařák a buřta. Velmi vtipné mi přišlo celovečerní vyhlašování posledních dvou šunek. Svařák byl dobrý a samostatně opečený buřtík taky. 

Za naši rodinu děkuji za tuto bezvadně zorganizovanou akci, která jiste spolkla několik týdnů až měsíců příprav a starostí. Pokud bysme mohli být jakkoli nápomocni, budeme rádi. Např. mě napadlo si schovat semínka z dýní a můžeme na naší zahradě vypěstovat třeba dvacet-třicet dýní, abyste je nemuseli kupovat a uspořené peníze vložit jinam...ale je to jen nápad..třeba se to nehodí...

Co se týka výtek, tak žádné nemám..možná jen třeba založit deník nebo knihu přání a stížností a nechat ji tam někde příště položenou, abyste tu odezvu měli co největší. Nic jiného mě nenapadá.

 

JEŠTĚ JEDNOU DÍKY ZA TO, ŽE JSTE STRAŠIDELNÝ LES LÉTY A ZKUŠENOSTMI VYPILOVALI DO LETOŠNÍ PODOBY!

Altmanová Marcela, Janička a Lenička

Přidány fotky do fotogalerie zde :-)