Masopustní veselí v Čakovičkách 2016

Napsal Super User. Posted in co se děje

 

 „Prohlašuji masopustní veselí za ukončené :-) !“

Tímto se s námi loučila Evička Fričová v roli klauna po několika hodinách našeho bláznění. Měli jsme za sebou krásné odpoledne, na které budeme dozajista všichni vzpomínat. Letos se MASOPUST opravdu vydařil. Počasí bylo nádherné - přímo jarní – někdo by snad i řekl „...až moc teploučko nám bylo!... Viď, pando :-D!?“

 

Pokaždé se mě lidé ptají, kolik že nás to v průvodu šlo? Ani letos jsem to nespočítala. Procházím fotky a zkouším počítat. Není to jednoduché, lidé se v průběhu akce střídají. Přicházejí noví a unavení zas odcházejí. Takže číslo? No, kolem padesátky nás asi bylo ;-) Velkou radost jsme měli z odvážných dospěláků převlečených do úžasných kreací. Přichází jich každý rok víc a víc. Báječné, jen tak dál. S dětmi se letos vysloveně roztrhl pytel. Až jsem měla obavu, aby se nám nějaká ta dítka nepřipletla pod kola projíždějících aut. Ale co by to bylo za „orgána“, kdyby situaci nezvládl? A tentokrát jsem měla i pomocnici, sláva! Ve dvou se to lépe táhne – a lépe chytá! To samozřejmě neznamená, že bych měla ze zastavování aut a kárání řidičů menší obavy. Kdepak, bez „vstupního“ panáka něčeho ostřejšího od první hostitelky Jarky Řezáčové, by jistě všechna auta projela bez placení pokuty :-), posila neposila. Dětských a teenagerovských policistů se též sešlo více, takže nakonec řidiči neměli prakticky šanci ujet, aniž by otevřeli okénko a vyslechli si několikahlasý sbor kárajících strážců zákona. Většina řidičů opět reagovala fantasticky a se smíchem dětem nabídla žvýkačky či bonbóny a do naší společné pokladničky též padalo požehnaně drobáků. Našli se samozřejmě i mrzouti, ale bez nich to asi nejde a jediné, co v takovém případě dělat, je zasmát se a nechat ho jet. Ať si bručoun bručí – náladu si kazit nenecháme. Cestou od MŠ nás čekala spousta zastávek u našich báječných sousedů. Opět se všichni snažili pohostit zástup vysmátých masek tak výtečnými dobrotami, že ještě teď se mi sbíhají sliny. Většinu našich zastávek jsme si zopakovali z předchozích let, ale i „nováčci“ se našli. Poprvé měla šanci zatančit si i naše dospívající dvojice „snoubenců“ -  nevěsta Daniel s ženichem Adélkou, za což jim velice děkuji. K tanci se přidalo v průběhu putování spousta dalších. Můj obdiv má zvláště náš neúnavný medvídek panda, který vysloveně ve své masce trpěl...trpěl příliš teplým jarním počasím. Svým kožíškem patřil spíše na severní pól – tedy vlastně patřila, ona to byla pandí maminka. Snad jen díky pohoštění na každé zastávce přežila ve zdraví až do konce. Po celou cestu nám neúnavně vyhrávali naší oblíbení muzikanti, cikánka nám vykládala karty a veselý mladičký holobrádek Santa byl samá legrace. Poté jsme trošku vyvedli z míry naše místní milé vietnamské prodavače z nového krámku a už hurá Na Pekárnu. Tam na nás po závěrečném společném focení čekalo úžasné zabíjačkové pohoštění.

Myslím, že jsme mohli s klidným srdcem konstatovat, že se nám i letošní ročník vydařil.

Moc děkuji všem našim hostitelům a zúčastněným maskám za PŘÍKLADNOU vstřícnost projevenou našemu masopustnímu bláznění :-D Jsem moc ráda, že se v naší vesnici takto daří rozpohybovat zábavu a najde se čím dál více veselých lidiček, kteří nezkazí žádnou legraci.

Ještě jedenkrát děkuji a těším se na další ročník

Za SK Čakovičky

Petra Fiksová

 První odkazy na fotky zde:

Autor Marek Fiksa - rychlý výběr

Autor Jana Vlková Pavlasová