Rozsvěcení stromu v Čakovičkách

Napsal Super User. Posted in co se děje

 

 ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

proběhlo 30.11.2014

Letošní vítání vánočního času u nás v Čakovičkách probíhalo v poklidné náladě. Kolem 15h se začali u stromku za rybníkem scházet naši sousedé v doprovodu svých dětiček. Naši nejmenší hned obsadili stánek s balónky nafouknutými heliem. Při psaní přáníček Ježíškovi se občas stalo neštěstí a balónek odletěl bez vědomého úmyslu majitele. Či se ozvala rána a reakce byla stejná - spousta slzicek. Vše se naštěstí dalo rychle napravit a nový balónek mířil utěšit malé smutné obličejíky :-) Věřím, že Ježíšek už všechna přáníčka přečetl a děti se mohou těšit na pěkné dárečky...necháme se překvapit..

Dospěláci se věnovali příjemnému klábosení u táboráku, který nám zajistilo naše SDH, pojídání dobrot ze stánku s občerstvením pod vedením Evky Fričové a Mirka Kotta, nákupu vánočních věnců, svícnů a dalších výrobků ze stánků Markéty Vaňkové a Lucinky Fiksové...a v neposlední řadě poslouchání vánočních koled v podání nám již dobře známé hudební skupiny Ajetoband. Počkali jsme si na setmění, dali si pár společně zazpívaných koled, při kterých báječně kapele pomáhala - a zároveň celou akci moderovala - Blanka Pavelková.

Stromeček se mi kupodivu povedlo rozsvítit napoprvé a to i přímo na povel vydaný mi paní moderátorkou :-) To považuji též za velkou výhru :-)

Na naší akci přišlo tentokrát podstatně méně lidí, než tomu bylo v minulých letech. S tím jsme samozřejmě počítali - nebyla Mikulášská, která by nalákala velké množství "Mikuláše-chtivých" lidiček. I tak jsme si mrazivý podvečer v 1.adventní neděli užili. Moc děkujeme všem pomocníkům za pomoc při přípravě akce - sešlo se nás tedy opravdu poskrovnu - všeho všudy 5 lidí na přípravu a stejně tak na úklid...snad se příště podaří nalákat více "odvážlivců", kteří se do vymýšlení i realizace samotné akce zapojí..

Přejeme všem krásné Vánoce

Za SK Čakovičky

Petra Fiksová

Fotky Marek Fiksa - viz.naše fotogalerie

Fotky Jana Vlková Pavlasová