Opravdu podařený výlet do Botanicusu

Napsal Super User. Posted in co se děje

 

A je po výletě!

Musím říci, že tentokrát při nás stál snad opravdu i "ten nahoře" :-) Počasí na jedničku, nálada výborná... organizačně bez zádrhelů, děti báječně šlapaly... a ...

 A jak bychom mohli více shrnout průběh akce : Ostrá u Lysé n/L., Centrum řemesel BOTANICUS, konané v sobotu 27.9.2014 ?

Nejlépe asi příspěvky samotných výletníků, kterých bohužel nebylo moc, ale o to více jsme si celý den užili...


 

 Sobotní cyklovýlet byl i přes malou účast skvělý, neboť počasí nám velmi přálo. I přes náročný terén ho všichni účastníci zvládli. Návštěva Botanicusu malým představila spoustu zajímavých historických řemesel. Příspěvěk na vstupné od SK byl milou pozorností. Zpestřením výletu byla zpáteční cesta vlakem :-)                  

Těšíme se na další výlety!

                                                                                                         Martina a Radek, Kačenka a Vojtík Krátký
 
 
 
Na kolech vyrazilo v 8:15 od OÚ Čakovičky celkem 11 výletníků, z čehož se nejmladší člen Vojtík vezl s taťkou. Cesta vedla z Čakoviček po silnici do Kostelce nad Labem, kde jsme najeli na cyklostezku. Ta nás dovedla až do Lázní Toušeň. Přejeli jsme po lávce na druhou stranu Labe a začala dobrodružnější část výpravy. Neznali jsme přesnou cestu. Naštěstí mapy byly po ruce a tak jsme po příjemném lenošení a svačině u zdymadla v Čelákovicích mohli vyrazit dále. V té době už byla na cestě vlakem Eva Fričová s dětmi. Po 37 km, které nám zabraly 3 a 3/4 hodiny, jsme se s cestovateli z vlaku potkali u brány Botanicusu. Zde dostal každý člen SK příjemný příspěvek na vstupné. Od této chvíle jsme si užívali pohodové odpoledne při vyrábění papíru, rýžování zlata, vyrábění mýdel a svíček... a samozřejmě i pochutnávání si na místních specialitách při kochání se jak skanzenem, tak nádherou místních zahrad. V 15 h přijel náš "cyklotransit" řízený Mirkem Kottem a zachránil většinu výpravy od cesty na kole zpět :-) Po naložení kol se vydali všichni na cestu na vlak do zastávky Ostrá a pouze 3 odvážlivci vyrazili na kolech zpět do Čakoviček. Cesta ubíhala svižně a kolem 17:30 nás již vítala hospůdka na Pekárně s příjemným chlazeným pivkem.
 
 
Musím říci, že celý den byl opravdu v naprosto úžasné pohodě, radost z krásného počasí a prima party lidiček nám nemohl zkazit ani fakt, že jsme počítali s poněkud vyšší účastí.
 
Všem účastníkům i pomocníkům moc děkuji za parádní sobotu a těším se na příště
 
Za SK Petra Fiksová
 


 
Tuto sobotu 27.9. jsem se zúčastnila také cyklovýletu do Ostré do přírodního areálu fi. Botanicus. Bohužel nám mnoho členů SK i dalších rodin asi nevěřilo, že bude tak krásné počasí a raději zůstali doma. Je to jejich škoda. Celá akce se nádherně vydařila, v pohodovém tempu a s přestávkami na občerstvení jsme před polednem dorazili do Ostré, včetně 6-ti moc šikovných dětí. Největší pochvalu určitě zasluhuje Kačenka Krátká, která chodí teprve do 1. třídy!!! V Botanicusu si děti užily dílničky s lidovými řemesly, divadýlko, středověkou hudební skupinu i nějaké dobroty k obědu i svačině. Maminky si zase mohly zakoupit přírodní kosmetiku, ale hlavně si prohlédnout rozsáhlé okrasné i zeleninové zahrady, ve kterých srdce zahradníka určitě zaplesalo. A taťkové? Ti si možná do svých batůžků přibalili výbornou místní medovinu.
Závěrem bych chtěla poděkovat p. Kottovi, který ochotně se svým velkým autem přijel za námi odpoledne do Ostré, aby většinu kol naložil a rodiny s dětmi se mohly vrátit domů pohodlně vlakem. Našli se však také 3 sportovci, kteří se na kolech vrátili i do Čakoviček, což bylo celkem přes 70 km.
 
Takže za rok na kolech zase ahoj!!!
Za výbor SK Čakovičky Iveta Nývltová