Jak jsme si užili...

Napsal Super User. Posted in co se děje

 

MASOPUST V ČAKOVIČKÁCH

Je neděle, 23. února. Pranostika praví: „Únor bílý – pole sílí“. Letos to je ale všechno jinak. Počasí jak na jaře a v Čakovičkách se koná 2. ročník „Masopustního reje“.

 


  Děti i dospěláci, místní i přespolní, se oblékli do rozpustilých masek a veselou náladu jistila trojice muzikantů. Průvod vedený biřicem procházel obcí, kde bylo plánováno několik zastávek u domů místních hospodyněk. Účastníci reje zde byli obdarováváni jídlem, pitím, ale i peněžní částkou.  Za odměnu si hospodyně musela zatančit s některou z masek.
   Poslední zastávkou průvodu byla hospůdka u Vaška „Na Pekárně“. Zde všechny účastníky čekalo bohaté pohoštění. Pro mlsné jazýčky zde bylo připraveno něco od masa, ale i sladké masopustní koblihy, šišky a buchty.
    Při konečném hodnocení bylo zjištěno, že se letošního masopustu zúčastnilo více masek než loni, což s radostí vítáme a doufáme, že tomu tak bude i příště. V průvodu nás šlo přibližně 70 - někdo se k nám připojil cestou a jiný si jen zatančil a šel opět domů.  Každý podle chuti.

   A nabízí se mi ještě jedna pranostika, ta říká: „Jedí-li se masopustní koblihy na slunci – budou se malovaná vejce jíst na peci“. Tak se nechme překvapit!

Krásný den přeje


Jarka Řezáčová

 

 

   Moc děkujeme všem, kdo nás přišli svou přítomností podpořit.

   Masky byly úžasné. Dobroty od všech našich báječných sousedů naprosto dokonalé. Ještě teď se mi sbíhají sliny, když si vybavím kolik druhů koláčů, koblížků, božích milostí, jednohubek a dalších lahůdek jsem cestou ochutnala. Nesmím samozřejmě zapomenout i na "jiný" druh občerstvení, který pro nás byl nachystán :-) Jako uniformovaný příslušník - tedy příslušnice - jsem poctivě ochutnala i tyto tekuté dobroty a musím konstatovat, že se cestou opravdu hodily. Bez nich bych si jistě netroufla zastavovat projíždějící auta a "konat svou povinnost" :-D ... Až na úplné výjimky brali řidiči zastavení svého vozidla/kola/povozu s nadhledem a při oslovení - "Dobrý den, pane řidiči, víte čeho jste se dopustil?" se smíchem jmenovali všemožné i nemožné přestupky. Ale hlavní byl jediný - " Projíždíte masopustním veselím a nemáte masku! Tudíž vám uděluji pokutu ve výši od 1Kč výš - zvolte si sám. Žvýkačky a bonbóny jsou vítané též!" A když k tomu můj malý policejní pomocník dodal - "...a máte špinavý auto!" Tak většina usoudila, že má naprostou pravdu a nějaká ta kačka se prostě "věnovat dobré věci" musí. Těmto našim nedobrovolným sponzorům též tímto vyslovuji veliké díky.
   A jak naložíme s těmito penězi? Samozřejmě - opět budou pro dětičky z Čakoviček. Budou použity na další naše akce, o kterých budete včas informováni.

   Tak ještě jedenkrát - velikánské díky všem organizátorům, hospodyňkám, hospodářům a všem, kdo si umí užívat života, nebojí se trochu toho bláznovství ukázat a říct nahlas "Je mi fajn"!

Díky, díky

Petra Fiksová


Fotky budou postupně přidávány do naší galerie..