Masopust v Čakovičkách

Napsal Super User. Posted in co se děje

Vloni proběhl první masopustní průvod pořádaný naším SK. A protože si myslíme, že měl úspěch, tak i letos plánujeme jeho uspořádání.

NE 23.2.2014 od 14:30

Jak začít lákat Vás všechny na tuto akci :-) ? Možná nejprve připomenutím si, jak probíhalo loňské veselí :-)

Nikdo vlastně pořádně nevěděl, co od této akce očekávat. Organizátoři v čele s Evou Fričovou, Petrou Fiksovou, Ivetou Nývltovou, Zdenkou Dokoupilovou, Jarkou Řezáčovou a dalšími se již obávali nejhoršího. Půjde nás v průvodu žalostně málo, nikdo se nám nehlásí! Černé myšlenky vystřídalo nadšení při spatření místních obyvatel scházejících se na zahradě MŠ! 

Sešla se pěkná řádka masek. Od hlavního vůdce průvodu - šaška v podání Evy Fričové, přes rozvernou nevěstu s roztančeným ženichem, vážného žida, malého kominíčka, medvěda s medvědářem až třeba po příslušníka – vlastně příslušnici VB, která dohlížela na „spořádaný“ průchod obcí a též poctivě vybírala pokuty od projíždějících vozidel či přihlížejících občanů. Na domluvených i nedomluvených zastávkách u spousty stavení jsme byli pohoštěni přímo královsky. Naši spoluobčané jsou vážně šikovní! Napečeno bylo úžasné množství dobrot – boží milosti, koblížky, bábovky, koláče… jinde například báječné chlebíčky a jednohubky, slivovička se též rozlévala a děti si přišly na své u horkého čaje či dobré šťávy. Masopustní veselí po průchodu obcí ukončilo své „řádění“ u Vaška Friče v jeho hospůdce Na Pekárně, kde nás čekala úplná hostina v podobě zabíjačkových hodů a jiných dobrot! 

Všem moc děkujeme za báječnou atmosféru, kterou jste nám všem dokázali připravit, a již se těšíme na další ročník! 

V průvodu bylo cca 23 dětských masek a 20 dospělých.

(článek viz.archiv SK)

 

Tak to je rychlé shrnutí...a nyní hurá na druhý ročník! Moc se na Vás všechny těšíme. Budeme rádi za jakoukoliv pomoc s organizací. Zájemci o uvítání celého průvodu na prahu svých domovů se mohou hlásit přímo Evičce Fričové - viz.letáček.

Přejeme krásný den

Za SK Čakovičky

Petra Fiksová