Vánoční čas v Čakovičkách

Napsal Super User. Posted in co se děje

 

Rozsvěcení vánočního stromu s Mikulášskou a jarmarkem

1.12.2013

 

Počasí nám sice připomíná podzim, ale v kalendáři se hlásí Advent. Letos již podruhé se o první prosincovou neděli všichni scházíme v parčíku na návsi, abychom společně rozsvítili vánoční stromeček.

 

    Slavnostní podvečer zahájily děti z mateřské školy, které svým perfektním vystoupením navodily tu správnou vánoční atmosféru. Přednesly básničky, zazpívaly vánoční koledy a při koledě „Nesem Vám novinu“  si zazpívali i ostatní přítomní.

    Pak se už rozsvítil vánoční strom. Tím se také otevřel připravený vánoční jarmark. Byla to přehlídka výrobků šikovných rukou prodávajících. Krom vánočních svícnů, svíček, adventních věnců, jmelí a různých drobností bylo připraveno i občerstvení v podobě svařáku, nealko teplého jablíčka, vánočního cukroví či vánočky. Letos si každý návštěvník mohl spolu se svařákem odnést i hrneček s nápisem „Vánoce 2013“. Vše ale vyvrcholilo příchodem čertů a Mikuláše s andělem. Děti pak musely projít pekelnou bránou a za odvahu je Mikuláš odměnil sladkostí. Tím celý podvečer končil. Akce se zúčastnil velký počet lidí a dle prvních ohlasů se rozsvícení stromku vydařilo.

    Poděkování patří všem, kteří se na přípravě celé akce podíleli nejen finančně, ale i prací.

 

Za SK sepsala Jarka Řezáčová