Proběhl Strašidelný les 2013

Napsal Super User. Posted in co se děje

 

Lampionový průvod nebo-li Strašidelný les proběhl v sobotu 2.11.2013. Udělal radost spoustě malých návštěvníků, kteří se mohli seznámit se strašidly i pohádkovými bytostmi.

 

    A je tu listopad, čas „Dušiček“. SK jako každý rok v tuto dobu připravuje „Lampiónový průvod nebo-li strašidelný les“, na který se těší děti i dospělí (nejen z Čakoviček).

    Letošní ročník zaznamenal několik změn. Odpadly dlouhé řady čekajících na procházku Strašidelným lesem na Fořtu a nepříjemná pauza na plánovanou závěrečnou show.

    Tentokrát při vstupu do areálu Fořtu obdržel každý dětský návštěvník své pořadové číslo, což bylo pro účastníky i pořadatele přehlednější. Podle těchto čísel si pak každý účastník mohl sám předem ohlídat vstup do prostoru Strašidelného lesa. Pořadová čísla byla vyvěšena na informační tabuli a pro jistotu ještě ohlašována. Letošní program byl zahájen oblíbeným ohňostrojem. Čas mezi nástupem na cestu po lese si děti mohly zkrátit ve výtvarné dílničce, kde si pod vedením lektorek vytvářely například papírové kytičky, zvířátka z kaštanů či si vymalovávaly obrázky. Další změna: rodiče si mohli čas zpříjemnit u stánku s občerstvením a nebo si společně s dětmi opéct buřtíky na připraveném ohništi. V sychravém podvečeru přišel vhod teplý svařák či medovina. Dětem byl čarodějnicemi zdarma podáván teplý čaj s různými přísadami. Všechny změny byly hodnoceny kladně. Celé akce se zúčastnilo 156 dětí v doprovodu rodičů a prarodičů. Samotný „Strašidelný les“ byl jako vždy pečlivě vybaven desítkami osvětlených lampiček a vyřezaných dýní dětmi z mateřské školy a místními dobrovolníky. O vzrušující atmosféru lesa se postaralo 26 dětských a 20 dospělých strašidel. Vloni jsme se mohli podívat do chaloupky „Sněhurky a sedmi trpaslíků“, letos nás čekala návštěva pařezové chaloupky Shreka, Fiony a malých „Shrečat“. Jak známe pohádku, nesmí chybět kocour v botách, královna… a hlavně oslík. I ten náš k dětem promlouval – nejčastěji je žádal o oblíbený Tic-tac a sušenky. Živý oslík – vlastně správně oslí slečna, byla moc hodná a ráda se nechala drbat za uchem, čímž jistě udělala velikou radost malým i velkým návštěvníkům.

    Počasí sice nebylo ideální, ale přesto všichni zúčastnění odcházeli spokojeni a děti si odnášely krom zážitků i trochu sladkostí. Poděkování patří jak členům SK, tak i členům SDH, statku Veselých a zkrátka všem, kdo se na celé akci podíleli…

 

 

Sepsala Jarka Řezáčová

Podívejte se, jak se akce povedla - Galerie

Původní pozvánka - Článek

 Podrobnosti - Plakát