Masopust v Čakovičkách 2022 se vydařil

Napsal Super User. Posted in co se děje

 

Naši milí přátelé a sousedé,

minulou neděli 20.2.2022 prošel naší obcí již tradiční masopustní průvod. Ač nám počasí příliš nepřálo, všichni jsme se s vichrem, zamračeným a chladným počasím vypořádali více než statečně a užili si odpoledne plné smíchu, tance, zpěvu a celkově výborné nálady...

 

U každého stavení, kde nás vítali báječní hostitelé, jsme s nadšením konstatovali, že naši sousedé jsou prostě neskuteční - tím, jak nás přivítali, pohostili takovou záplavou dobrot, že jsme ani nevěděli, co dříve ochutnat. Jsme moc rádi, že si právě v našich Čakovičkách můžeme užívat života ve společnosti takto přátelských lidiček. Již tradičně byli našimi hostiteli převážně sousedé z řad starousedlíků v centrální části obce. Tímto moc děkujeme všem zúčastněným rodinám - Vojáčkovým, Jarce Řezáčové a bratrům Kubaškovým, Hoznourovým, Zdence Dokoupilové s manželem, manželům Chmelenským, Fričovým a Limportovým. Moc prima zážitek, děkujeme! Speciálně bych chtěla poděkovat rodině Píchových, která si přesunula provizorně "práh svého domu" do místní autobusové zastávky. Nápad nás moc potěšil a o to více, že byl inspirací pro účastníky průvodu z nové části V Jamkách, kteří přislíbili, že se určitě pokusí na příští rok zajistit pohoštění ve své části obce! To je výtečné, jsme moc rádi za každého nového souseda, který se přidá k úsilí nás všech vytvářet byť jen trochu toho rozveselení a dobré nálady v této náročné době a nejen v ní.

Průvod, odstartovaný přípitkem v podání Vaška Friče následovaný úvodním slovem klauna: "Hej, hej masopustní rej! Vítejte k nám přátelé, a ty hudbo hrej...", vyrazil obcí. Policejní doprovod opět chránil veškeré dění a udílel pokuty "neposlušným" řidičům, masky všech druhů vesele řádily. Náš koňský povoz pro letošek vystřídala maska koně na valníku, jež byl zapojen za poněkud více koňmi obdařeným vozem :-) . Tímto musím smeknout před našimi stálými podporovateli - manželi Kačkou a Liborem Veselých a panem Mirkem Müllerem ze statku v Čakovičkách. Kteří i přes nemožnost přivést živé koníky zařídili tento náhradní povoz pro naše muzikanty (koně se bojí velkého větru a tím by byla ohrožena bezpečnost jak koní, tak nás všech kolem)!!! Děkujeme, moc si vaší pomoci vážíme! I díky Vám jsme mohli projet a projít celou naší trasu a navrátit se zpět na práh hospůdky Na Pekárně. Po závěrečném společném focení a uzavření masopustního reje slovy klauna "Jemine domine, masopust pomine, jemine domine, masopust pryč...! jsme byli uvítáni Vaškem Fričem uvnitř jeho vyhřáté hospůdky. Veselí plné zpěvu, tance, zabíjačkových hodů a samozřejmě popíjení rozličných moků neutuchalo až do večera. Moc děkujeme, Vašku!

Všem tímto ještě jedenkrát skládám poklonu, já - klaun - stále ještě nadšena z našeho podařeného odpoledne

Moc se na Vás všechny těšíme na další společné akci                

Přejeme krásný den

Za SK Čakovičky

Petra Fiksová

Fotky z akce naleznete ve fotogalerii Marka Fiksy a rodiny Píchových zde