Úspěšný Strašidelný les 2021

Napsal Super User. Posted in co se děje

 

Úspěšný Strašidelný les 2021

Ráda bych tímto poděkovala všem, kteří se letos podíleli na organizaci našeho Lampiónového průvodu nebo-li Strašidelného lesa. Věřím, že se akce líbila a malí i velcí návštěvníci odcházeli do svých domovů spokojeni a v dobré náladě.

Velmi mile nás překvapilo, kolik nových pomocníků si k nám našlo cestu a s jakým nasazením pomáhali. Přišlo Vás hodně z "nové zástavby" V Jamkách - moc si toho vážíme. Též je úžasné pozorovat, jak naši dospívající příznivci postupně přecházejí z postu dětiček v průvodu do neodmyslitelných strašidélek v lese a jak si již sami uvědomují, kolik dá celá akce práce a s organizací celý den pomáhají. Klobouk dolů a veliké díky. Bez Vás už by se nám asi moc nechtělo pokračovat v této dlouhé tradici :-) Též děkuji stálým dlouholetým kamarádům, pomocníkům, kteří opět dorazili i přes větší či menší komplikace!

Letos, v den Lampioňáku, probíhal i výlov rybníku v Čakovičkách a tak naši hasiči museli svou pomoc rozdělit mezi tyto dvě aktivity a jsem moc ráda, že i přesto vše klaplo.

Doprovodná akce byla výrazně odlišná od několika předchozích ročníků, kdy nám tančily dívky s ohni, či nám bylo hráno divadélko pro nejmenší. Letos jsme ukázali, jak se o nás stará Armáda ČR - zástupci z řad aktivních záloh velmi rádi předvedli, co obnáší být v armádě a po svém vystoupení byli k dispozici, jak dětičkám, tak hlavně i zvídavým tatínkům. Všichni si mohli vyzkoušet veškerou výstroj a výzbroj, kterou naši vojáci poutavě popisovali. Pro všechny bylo velkým překvapením příjezd záchranné služby. Po prvním šoku - komu se co přihodilo - nastala úleva a velké díky. Přijeli našim nejmenším ukázat vybavení své sanitky.

Po krásném ohňostroji konečně vyrazily první dětičky na průzkum lesa. Všechna letošní strašidla si dala velkou práci s výrobou a chystáním masek. Jejich vystoupení byla úžasná. Sešlo se nám neuvěřitelných cca 50 strašidel, včetně čarodějnic v dílničkách a u stánků. Dalších dobrovolníku bylo přibližně 30. Celkově se v průvodu prošlo více jak 200 dětiček s velkým množstvím rodičů a dalších dospěláků. I proto se čekání na start protahovalo. Bohužel se čekání nevyhneme, nechceme-li mít zbytečné prostoje uvnitř lesa, při kterých poté les ztrácí své tajemno..

Při čekání si děti mohly vyrábět v dílničkách a všichni účastníci si dopřávali občerstvení přichystané Vaškem Fričem z Pekárny a napečené dobroty od spousty maminek a babiček z Čakoviček. Večer se nám výrazně ochladilo a tak svařák pro dospěláky a čaj pro děti byl jistě dobrou volbou :-)

Jako každoročně se les neobešel bez fotografů, takže s radostí mohu na naše stránky umístit fotky i odkaz na alba

Fiksovi fotoalbum

Přeji všem za SK Čakovičky co nejpohodovější dny a těšíme se na další společné akce

Petra Fiksová