Masopust 2020 je za námi

Napsal Super User. Posted in co se děje

 

Masopustní průvod opět vyrazil naší obcí !

Rok se s rokem sešel a opět jsme si mohli užívat prima odpoledne se sousedy při masopustním reji. Úvodního slova se, jako již tradičně, ujal šašek – jakožto hlavní postava masopustu. Hudba začala hrát, koníci nervózně přešlapovali a jen jen vyrazit. Počkali jsme na opozdilce, vyfotili si první společné foto a s dobrou náladou vyrazili na naši veselou cestu.

Hostitelé se opět předvedli v tom nejlepším světle. Dobrot bylo nevídaně, alko i nealko nápoje tekly proudem. Tancovalo se u každého stavení. Muzikanti se činili a naše policistky zjednávali pořádek o sto šest. Letos nám počasí opravdu přálo. Ač bylo teprve 16.února, tak teplo bylo jistě kolem +10°C. Poctivě jsme obešli všechna stavení, ve kterých nás hospodáři chtěli uvítat a věříme, že jsme na tvářích všech zúčastněných vykouzlili nejeden úsměv. Máme z celého průvodu prima pocit a s radostí prohlašujeme – vzhůru k Vaškovi Na Pekárnu, tam to roztočíme. A že bylo veselo i tam! Hodovalo se, tancovalo, vyprávělo i zpívalo. Vašek s celou svou partou nám opět dokázal, že je opravdovou špičkou ve svém oboru. Sousedé se při těchto příležitostech krásně dají dohromady. Je to vždy paráda! Vřele všem doporučuji mezi nás zavítat a vyzkoušet si „pravý vesnický život“ na plné pecky :-)

Moc všem děkujeme! Hospodářům za vřelé uvítání na prahu svých domovů, maskám za statečnost vypravit se do společnosti ve všelijakých bláznivých kostýmech a i fotografům, kteří vše super zdokumentovali. Fotky naleznete v odkazech pod tímto článkem …

Všem přejeme krásné dny a těšíme se na příští akce

Za SK Čakovičky

Petra Fiksová

FOTOGALERIE

Fotogalerie David Hoskovec

Fotogalerie Marek Fiksa

Fotogalerie Jarka Řezáčová