Proběhl 17. Strašidelný les

Napsal Super User. Posted in co se děje

V sobotu  2.11.2019 jsme si užili již
17. ročník Strašidelného lesa

Letos si s námi počasí trošku zahrálo. Pršelo jak ráno, tak i v poledne. Přípravy byly tedy plné nejistoty, jak to všechno dopadne. Pomocníků přišlo ráno kupodivu o dost více, než je zvykem a tak jsme měli vše nachystáno poměrně rychle, dokonce i čas na oběd zbyl. Odpoledne se nám vyčasilo a při rozsvěcení svíček v lese na nás vykoukl i měsíček. Hned bylo veseleji a akce mohla začít.

Duo Cecilka opět předvedlo své vystoupení v dokonalé kvalitě. Ohnivý mužíček Marek odpálil prima ohňostroj a pak spolu s prvními odvážnými návštěvníky vyrazili i tito naši umělci na trať Strašidelného lesa. Čekání na svůj start krátily dětem čarodějnice v dílničkách, Vašek pouštěl strašidelnou muziku a vyzvídal od „přeživších“ dětiček, jaké to bylo v lese. Veselé čarodějnice u velkého kotle nalévaly dětem kouzelný lektvar a spolu s Mirkem a Karlem se všichni výborně starali o spokojená bříška našich malých i velkých návštěvníků. Občerstvení v podobě koláčů, šunky, buřtů i svařáku nemělo chybu. Na příště si musíme dát více záležet na množství uvařeného čaje – jediné úskalí, za které se omlouváme :-)

Ale zpět do lesa. Strašidláků se nám sešlo opět velké množství. Na padesát strašidel nám všem připravilo báječný večer plný překvapení a prima nálady. Za startem vítal návštěvníky moc hodný medvěd s medvědářem, víly nám zatančily, pak raději honem projít strašidelnou rodinkou nečekaně vyskakující z roští a hele - dokonce i kůň Zlatohřívák si udělal čas a přiběhl se na nás podívat ze svého zámku. Přivedl s sebou i Zlatovlásku a ptáka Ohniváka. Hned za dalším stromem jsme byli uvedeni přímo k děsivé hrobce a mrtvých nemrtvých se v této části lesa na nás vrhlo hned celé procesí. Čarodějnice jistě naložily na své lopaty nemálo zlobivých dětí a přeživší návštěvníci se mohli rozhodnout, zda půjdou okouknout Masnu u Klauna. Klaun byl hodně strašidelný, ale moc hodný. Vodníci opět na konci akce odcházeli s plnými hrníčky dušiček a loupežníci se poctivě dělili o své zásoby gulášové polévky a rozličné to samohonky. Na začátku cesty dýní si rozložil svoji živnost kat se svými pomocníky a upírky lákaly své oběti do temných koutů. Naposledy na nás ze křoví vylétl kostlivec a už vidíme cílovou rovinku, na které nás vítají čarodějnice s kouzelným lektvarem. Věřím, že všech cca 200 dětiček, které prošly naším lesem, bylo spokojeno a příští rok opět dorazí.

Moc děkujeme všem pomocníkům, kteří se na přípravě lesa, na jeho samotném konání i následném úklidu podíleli. Máme obzvláště radost, že se k nám přidali i naši noví sousedé z novostaveb V Jamkách – moc si toho vážíme a věříme, že jsme je neodradili :-) , děkujeme.

Velké díky patří opět našim hasičům, bez kterých by tato akce nebyla taková, jaká je! Silné chlapy, kteří nás nenechají na holičkách, opravdu potřebujeme.

Jsem moc ráda, že i naše SK prochází pozitivní změnou. Naše nové posily jsou nenahraditelné a jsem moc ráda, že jsem měla komu předat naše dlouholeté snažení – díky moc Karle, Klárko, Iveto, Jitko, Markéto, Vašku a Davide… a díky i vám všem ostatním!

Velké poděkování patří i rodině Píchových – za pomoc nejen s lesem, ale i s báječným pečením všech těch dobrot, co se na akcích objevují, paráda!

A kdože nám to již několik let propůjčuje svá pohádková zvířátka? Za poníka, oslíka, prasátka a další moc děkujeme statku Veselých z Čakoviček.

Každoročně je naší velkou záchranou sponzorský příspěvek od našeho Obecního úřadu Čakovičky, děkujeme.

Přeji všem krásný den a těším se na další akce s vámi

Za SK Čakovičky

Petra Fiksová

Odkaz na fotogalerii - Marek Fiksa

Odkaz na fotogalerii - Vlkovi