Advent v Čakovičkách 2018

Napsal Super User. Posted in co se děje

Dobrý den, 

dne 2.12.2018 se v Čakovičkách na návsi u autobusových zastávek konalo adventní setkání. 

I když nám počasí nepřálo a celá příprava a samotná akce se odehrála za dosti deštivého počasí. Tak jsme se setkali v docela hojném počtu, za což jsme velmi rádi. 

První účastníci se začali scházet již před půl pátou a to nám dalo důvěru, že jsme nepřipravili akci zbytečně.

K poslechu nám pouštěli moderátoři vánoční koledy a v průběhu celé akce si všichni mohli na malém vánočním jarmarku zakoupit různé výrobky. Například vánoční ozdoby, betlémy, kalendáře, svícny, věnce a čerstvé bio potraviny. Nechybělo ani občerstvení, mohli jsme si dopřát výbornou klobásku, domácí vánočku, svařené víno, čaj a nově i horkou čokoládu. Děti si také přišly na své, mohly si vyzkoušet zdobení vánočních perníčků a vytváření vánočních svícínků z čerstvého ovoce, které si pak mohly odnést domů.

I za hustého deště byla atmosféra skvělá, vánoční náladu podpořilo zpívání vánočních koled malých dětí ze školky a dětí za doprovodu kytary. Navštívit nás přišli i čerti, kteří dětem rozdávali čertovskou nadílku a někdy je i trochu postrašili. Po živém vystoupení a již tradičním odpočítávání se rozsvítil vánoční stromek, který se všem moc líbil, což dali najevo mohutným potleskem. 

Chtěli bychom všem poděkovat za účast a za výbornou náladu. Zvláštní poděkování patří spolku SDH Čakovičky za pomoc s organizací a s přípravou celé akce.

Přejeme Vám všem krásný adventní čas. 

Za SK Čakovičky Karel Tomášek

 Fotogalerie zde