Jaký byl "Lampioňák" 2018

Napsal Super User. Posted in co se děje

 16. LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD

nebo-li

STRAŠIDELNÝ LES

Jaké to bylo letos? Nemohu mluvit z pozice návštěvníka, to mohou posoudit jen ti z Vás, co nás přišli podpořit svou účastí. A že se Vás letos sešlo! Strašidelným lesem prošlo na 200 menších i větších dětiček v doprovodu rodičů, babiček i známých.

Příprava akce pro nás pořadatele začíná samozřejmě již nějaké ty měsíce zpátky. V den "D" se scházíme již mezi 8:30-9h a doufáme, že vše klapne dle představ. Naši hasiči se hned po ránu chopili stanů, kulis, stolů a lavic. Vše natahali na start a připravili na večer. Ostatní pomocníci, jak z SK, tak z řad našich sousedů, se vrhli na přípravu lesa jako takového. Ač se to nezdá, tak příprava zabere s menší přestávkou na oběd opravdu celý den.

A už se stmívá, hudba začíná hrát. Moderátorské duo Vašek Landsinger a Martin Borovička se chopí svého mikrofonu a hurá na ohlášení startu! "Vítáme Vás" :-)

Celý večer zahájilo divadelní představení našich kamarádů z Čakoviček - loutkoherecké divadlo Loudadlo. Dětičky se díky Loudadlu mohly setkat s Jů a Hele, dospěláci zavzpomínali na své dětství, kdy na ně z televize "Jůheláci" mávali každou neděli ve Studiu kamarád. Pro všechny to byl určitě báječný zážitek! Moc děkujeme!

Ohnivák Marek po konci divadélka předvedl své umění v podobě fajnového ohňostroje a už to vypuklo! První dětičky míří ke startu. Já mířím už snad po sté tento den na obhlídku lesa a strašidel natěšených na malé i velké návštěvníky...Nejprve nás za nohu zatahal hejkal. Medvědář nás uvítal v lese a jeho krásný hodný medvídek se objímal s každým, kdo si dodal odvahy :-) Víly opět ozářily les a protancovaly určitě několik párů střevíčků. Děsivé princezny si nechaly zazpívat písničku a tanečními kroky propustily návštěvníky dále. Jarek Nohavica nás v řadě za sebou dovedl ke svým třem čuníkům. Malinká prasátka potěšila snad všechny, o mazlení nebyla nouze...I náš les neměl nouzi o zlobivá strašidla, která obývala prostor plný kopečků za prasátky. Zlobila jak dětičky v průvodu, tak nás strašidla hlídající les. Vysmátý strašidelný klaun i nemrtvý kovboj měli plné ruce práce s rozsvěcením svíček a i s usměrňováním zmíněné čtveřice, která bude mít opravdu napřesrok zákaz vstupu do prostoru lesa a bude vykázána zpět do pohádkové říše.. Meditující orientální duchovní na svém modrém meditačním kruhu se nenechal rozptýlit nikým z nás, ufoni nás překvapili svým přistáním u nás na louce za lesem. Děsivá trojice kostlivců nás dovedla k mrtvolám, které na nás vybafly ze svého temného úkrytu. Pak jsme museli projít kolem hlídačů hraběte Drákuly a samotný hrabě nás potěšil svou nemrtvou přítomností. Nabízel kolemjdoucím možnost ulehnout na jeho děsivé lože. Kdo neměl ještě dosti hrůz lesa, tak si potřásl pravicí s dvojicí vodníků, kteří neposlušné dětičky lákali do svého rybníčku. Loupežníci se nechali obměkčit básničkou či písničkou a odvážlivcům rozdávali části svého pokladu. Dospěláci měli možnost popít s nimi krapet té ohnivé vody. Dýňová cesta od loupežníků nás dovedla až k chaloupce dvou čarodějnic, které si dozajista upekly nejednu pečínku ze zlobivců. A už honem proběhnout kolem hejkalů a jiných strašáků přímo do cíle. Tam už bylo jen veselo. Pořídit se dalo spousty dobrot a čarodějnice v dílničkách se o sto šest snažily vyrábět s dětmi nejednu strašidelnou maličkost.

A máme to, všichni prošli lesem. Bylo to dozajista dlouhé čekání pro nedočkavce a i dlouhá "pracovní doba" pro strašidláky...ale vše se nakonec vydařilo. Počasí nám "ten nahoře" seslal naprosto dokonalé. Nikomu se nic nestalo, dětičky vypadaly spokojené, prasátka přežila a my mohli s klidným svědomím říci - akce se vydařila :-)

Je jistě spousta věcí, které by se dalo vylepšit. Po každém úspěšném ročníku je o čem diskutovat. Pro letošní rok bylo jistě opět nejzávažnějším probémem téma: "úklid lesa" ! Ano, velmi ožehavé téma....

 

Touto cestou bychom rádi poděkovali všem dobrovolníkům, kteří nám s lesem přišli pomoci, též divadélku Loudadlo, našim hasičům z SDH Čakovičky, maminkám a babičkám, které napekly spousty sladkostí. Strašidla byla opět naprosto dokonalá a mají náš obdiv, jak své role zvládají. A samozřejmě bez sponzorů bychom též nemohli nabízet vše, co je zde k vidění, slyšení atd...

 

Těšíme se na vaše recenze Strašidelného lesa. I nápady a pomoc při dalších akcích.

 

Za SK Čakovičky a SDH Čakovičky

Petra Fiksová

 

NAŠE FOTOGALERIE ZDE  

(Budeme rádi za další zajímavé fotky, či odkazy na ně zaslané na náš e-mail, viz kontakty. Předem děkujeme)

 

SPONZOŘI

OÚ Čakovičky